Moodle

Nejste přihlášeni (Přihlásit se)

Přeskočit: Poslední novinky

Poslední novinky

 • 26. 1., 13.19
  Miroslav Menšík
  Nové formáty kurzů více...
 • 24. 10., 15.04
  Admin User
  Zálohy kurzů více...
 • 21. 10., 09.59
  Admin User
  Řecká písmena v texu více...
Přeskočit: Hlavní menuPřeskočit: Kategorie kurzů

Kategorie kurzů


Budova Veveri 95

Přeskočit: Čas

Čas

Přeskočit: Kalendář

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Přeskočit: Přihlásit sePřeskočit: Připojení uživatelé

Připojení uživatelé

(posledních 5 minut)
Žádný
Přeskočit: Aktuality FAST

Aktuality FAST

 • V posledním období přichází na technické obory mnohdy ne příliš kvalitně připravení studenti, a to buď vlastní zásluhou, nebo díky nevhodně volené střední škole. K nápravě této situace může pomoci LETNÍ TECHNICKÁ ŠKOLA, která nejen upevní teoretické základy potřebné ke studiu na technických vysokých školách, ale formou zajímavých přednášek zástupců oborů ukáže potřebu technicky vzdělané mladé generace a zvýší její zájem o tato studia. LETNÍ ŠKOLA JE 10-ti DENNÍ a koná se ve dnech 30. 8. 2017 až 8. 9. 2017 v době od 8:30 hod. do 16:00 hod. Letní technická škola shrnuje základní středoškolské znalostí matematiky, deskriptivní geometrie, fyziky, chemie a informatiky a uvádí je do vysokoškolské problematiky těchto předmětů. Závěrem každého přednáškového dne se posluchači populární formou seznámí s problematikou řešenou na vybraných odborných ústavech Fakulty stavební. V rámci LETNÍ TECHNICKÉ ŠKOLY (již 11tý ročník) je plánovaná prohlídka některých odborných ústavů a laboratoří, Knihovnického informačního centra a možnost návštěvy FIT centra Machina (Kolejní 2, 612 00 Brno).
 • Kurz je zaměřený na doplnění a rozšíření znalostí z technické fyziky. Doporučuje se především těm studentům, kteří si chtějí upevnit a zlepšit svoje znalosti v této oblasti. Během tohoto celosemestrálního kurzu bude teoreticky objasněno a vypočítáno přibližně 80 fyzikálních příkladů pokrývajících oblast kinematiky a dynamiky hmotného bodu, dynamiky tuhých těles, hydromechaniky a mechanických kmitů.
 • President Univerzity je centrem akademického vzdělávání ve městě Jababeka, ležícího 30 km od hlavního města Indonésie Jakarty. Čtyři fakulty nabízejí studium v oblasti obchodu, strojírenství, informatiky a humanitních věd. Výuka probíhá v anglickém jazyce. Nabídka stipendia platí pro jednoho uchazeče z České republiky a pokrývá školné na čtyři akademické roky studia na President University ve výši 7500 US dolarů. Bližší informace o nabízeném stipendiu jsou v přiloženém souboru.
 • Na výstavě, kterou Urban centrum připravilo ve spolupráci s městskou částí Brno-střed, se veřejnosti představí projekty od pětice architektonických týmů, které zpracovaly soutěžní zadání na realizaci volnočasového centra na Starém Brně. Projekty vzešly z architektonické soutěže vyhlášené městskou částí Brno-střed na jaře 2017. Cílem soutěže bylo vytvořit volnočasové centrum v blízkosti Mendlova náměstí v lokalitě ulice Pivovarská, se začleněním mateřské školy s kapacitou do 50 dětí. Součástí návrhu bylo i řešení zanedbané zelené plochy a její revitalizace na park. V současné době je toto území nevyužité, dlouhodobě neudržované a zaslouží si náležitou revitalizaci. A to nejen díky své výjimečné poloze - v přesném centru městské části Brno-střed, ale i z důvodů vynikající dopravní obslužnosti MHD. Výstavba sportovně-kulturního centra společně s úpravou jejího okolí je ideálním doplněním chybějící občanské vybavenosti na Starém Brně - vše téměř uprostřed přírody a navíc v centru města. Po shodě odborné poroty v soutěži zvítězil návrh týmu z ateliéru VIZAGE s.r.o.. Vítězný návrh vychází z předpokladu, že hlavní kvalitou lokality je její přírodní charakter. Vernisáž výstavy proběhne v pondělí 7. srpna 2017 v 17 hodin. Součástí vernisáže bude prezentace vítězného návrhu jeho autory z atelier VIZAGE s.r.o.. Výstava potrvá do 25. srpna 2017. URBAN CENTRUM BRNO Stará radnice, Mečová 5 po-pá 10-12 | 13-18 hod. tel.: 778 520 752 e-mail: urbancentrum@brno.cz www.urbancentrum.brno.cz Vstup volný
 • Nová výstava, připravená ve spolupráci se Studentským Brnem a Teplárnami Brno, představuje výsledky studentské architektonicko-krajinářské soutěže na přeměnu areálu bývalého odkaliště Hády ve východní části města Brna na okrajích sídlišť Vinohrady a Líšeň. Soutěž, určenou pro studenty vysokých škol, vyhlásily Teplárny Brno a.s. a Studentské Brno na začátku jara roku 2017. Ačkoliv vítěze soutěže již známe, Vy máte nyní možnost si na výstavě prohlédnout všechny přihlášené projekty, a dát svůj hlas tomu projektu, který je právě podle Vás ten nejzajímavější Přijďte a hlasujte o cenu veřejnosti! ------------------------------ ---------------------------- PARK HÁDY - jedná se o nevyužívané území o rozloze 21 ha, které bylo až do roku 1997 používáno k ukládání popílku z provozů Tepláren Brno. Toto území by mělo být podle nejlepšího studentského návrhu revitalizováno a přetvořeno na největší park v Brně. Prostor nově vzniklého areálu by měl umožňovat nejen sportovní volnočasové aktivity, ale měl by sloužit jako rekreační, oddychová zóna a místo pro setkávání obyvatel města Brna. Další informace o projektu naleznete na stránkách www.parkhady.cz a www.studentskebrno.cz ------------------------------ ---------------------------- Výstava potrvá od 3. 8. do 25. 8. 2017. URBAN CENTRUM BRNO Stará radnice, Mečová 5 po-pá 10-12 | 13-18 hod. tel.: 778 520 752, e-mail: urbancentrum@brno.cz www.urbancentrum.brno.cz Vstup volný